İnternet üzerinden müzayedeyle hayvan satışı

İnternet üzerinden müzayedeyle hayvan satışı »

İnternet üzerinden müzayedeyle hayvan alımlarının yanı sıra et, süt, yün, deri gibi ürünlerin satışı yapılacak..Erzurum Valiliği, Erzurum Ticaret Borsası ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle canlı havan borsası kuruluyor. Kentte 10 milyon dolara hayata geçirilecek borsada internetten canlı hayvan alımlarının yanı sıra et, süt, yün, deri gibi ürünlerin satışı da yapılacak.

İçerisinde müzayede ve mezat salonlarının yer alacağı borsa, 260 dönümlük arazi üzerinde yer alacak.Borsa sayesinde bölgeden canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin yeniden ihraç edilmesinin önü açılacak.

Erzurum Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 10 milyon dolara yapılmasını planlandıkları borsanın bölge için büyük önem taşıdığını söyledi.

Borsanın insanların duymaya alıştığı Menkul Kıymetler Borsasından farklı olmayacağını belirten Hınıslıoğlu, "Bu borsa gibi arı gibi çalışacak ve hayvancılık bölgede yeniden hayvan bulacak. Bölgemizin kalkınma faktörlerinden en önemlisi olan hayvancılık ve hayvansal ürünlerin yeniden dünyaya açılması. Bu canlı hayvan borsası sayesinde olacak" dedi.

Hınıslıoğlu, burada yapılacak satışların karşılığının banka kanalıyla, ETB üzerinden şahıslara ödeneceğini, böylece kayıp kaçak veya dolandırıcılık gibi sorunların ortadan kalkacağını ifade etti.