Facebook Hyper-Local Reklam Uygulamasını Tanıttı

Facebook Hyper-Local Reklam Uygulamasını Tanıttı »

Konum tabanlı reklamlar konusunda epey gelişen Facebook, yerel hedef kitleye ulaşmayı sağlayan hyper-local reklam uygulamasını tanıttı.

Facebook, konum tabanlı özelliklerini geliştirmeye devam ediyor. Sosyal medya platformu, konum tabanlı sayfa değeri ve sinyal gücüne bağlı mobil reklamlardan sonra şimdi de yerel farkındalık reklam uygulamasını tanıtıyor. Bu reklamlar bir işletmeye yakın mesafedeki hedef kitleye ulaşacak.

Bu yeni reklam türü ile işletmeler hedef kitlelerini ve potansiyel müşterilerini daha kolay bulacak ve üstelik bu kişiler yakın mesafede bulunan kişiler olduğu için satış şansı artmış olacak. Facebook, bu yenilik ile açıkça küçük işletmelere hitap ediyor. Çünkü, yalnızca yakın mesafedeki kitleye ulaşmıyor ayrıca bunu uygun bir maliyetle yapıyor ve önemli bir yerelleştirme / erişim oranı yaratıyor.

Resmi açıklamaya göre, bu uygulamanın amacı birçok işle birlikte her gün pazarlamaya da zaman ayırmak zorunda kalan yerel işletme sahiplerinin işlerini kolaylaştırmak ve daha etkili sonuçlar almalarını sağlamak. Yeni bir reklam kampanyası oluşturmak için Facebook Local Awareness sayfasına gidebilir ve işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Reklam kampanyanızın erişmesini istediğiniz kitle ile ilgili istediğiniz özelliği belirleyebilir ve istediğiniz kadar harcama yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra reklamınızda istediğiniz görseli ya da görselleri kullanabilirsiniz.