Twitter Güvenlik Merkezinden Türkçe Desteği

Twitter Güvenlik Merkezinden Türkçe Desteği »

Sosyal ağ Twitter’da şikayet bildirimi yapılabilen ve bilgi alınabilen Güvenlik Merkezi, Türkçe dil desteği vermeye başladı.

Son yıllarda sosyal medya birçok alanda olduğu gibi yanlış, eksik ya da hatalı bilgilerin de yayıldığı bir alan haline geldi. Sosyal medyanın en önemli mecralarından biri olan Facebook üzerinde bu tarz bilgiler için hızlı ve etkili şikayet araçları yer alıyor. Türkçe olan bu araçlara Twitter cephesinden de bir yanıt var. Firma sosyal ağ içerikleriyle ilgili şikayetlerin yapılabildiği ve bilgi alınabilen Güvenlik Merkezi’ne Türkçe dil desteği getirdi.

Bugüne kadar birçok dilde hizmet veren Twitter Güvenlik Merkezi, artık Türkçe dil desteği sunmaya başladı. Sadece Twitter üzerinde değil sosyal medyada güvenlik konusunda birçok bilgi içerek kaynak artık Türkçe dilinde de hizmet verecek.

Kullanıcıların merak ettiği dijital güvenlik sorularının cevapları, Türkçe sunulan Güvenlik Merkezi’nde bulunabilecek. Twitter güvenlik merkezi safety.twitter.com adresinde hizmet veriyor.

Kaynak: Al Jazeera