Uçuş bilgileri cepte

Uçuş bilgileri cepte »

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünün mobil uygulamasıyla uçuşların gerçekleşme, gecikme, iptal gibi anlık durum bilgileri cep telefonu kullanıcılarına ulaştırılacak.

DHMİ Genel Müdürlüğü hazırladığı mobil uygulama ile uçuş bilgileri, haberler ve duyuruluralı cep telefonlarından da takip edilebilir hale getirdi.
 
Bugüne kadar yabancı uygulamalar ya da havayollarının kendi uygulamaları ile takip edilebilen uçuş bilgileri artık DHMİ tarafından hazırlanan uygulama ile de görüntülenebilecek. Bu sayede isteyenler bir uçağın durumunu, hangi saatte havaalanına ineceğini, iptal edilen seferleri ve benzeri bilgileri uygulama üzerinden öğrenebilecek.
 
DHMİ Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı programcıları tarafından hazırlanan uygulamada, kuruluşla ilgili haber, video ve duyurular okunup izlenebilecek.
 
Uygulamayla uçuşların gerçekleşme, gecikme, iptal gibi anlık durum bilgileri kullanıcılara ulaştırılacak. Bunun yanı sıra havalimanlarının pist, apron, taksi yolu, günlük meteorolojik ve genel durum bilgilerinden de kullanıcılar haberdar olacak.
 
Uygulamanın Android sürümü buradan, iOS sürümü buradan, Windows Phone sürümü buradan, Windows bilgisayar sürümü ise buradan ücretsiz olarak yüklenebiliyor.
 
Kaynak: AA ve Al Jazeera