Microsoft'tan Bitcoin'e yeşil ışık

Microsoft'tan Bitcoin'e yeşil ışık »

Microsoft, Windows, Xbox ve Windows Phone alışverişleri için Bitcoin kabul etmeye başladı. 

 

Microsoft, Dell, Amazon, PayPal ve Reddit gibi büyük firmaların ardından sanal para birimi Bitcoin'e kapılarını açtı. Coindesk sitesinin verdiği bilgiye göre, bugünden itibaren Windows, Windows Phone ve Xbox ürünleri Bitcoin ile yapılabilecek.

Reddit'te yer alan bilgiye göre, Microsoft ödemelerin yapılabilmesi için Bitpay firmasıyla anlaştı. Her iki firmadan ortaklık hakkında bir açıklama gelmezken, Microsoft 'fatura düzenleme' sayfasına Bitcoin ödemeleri hakkında bilgi veren başlık ekledi.

Microsoft'un izin verdiği sanal ödeme imkanı kapsamında, müşteriler Mirosoft cüzdanı açabilecek ve sanal hediye kartları oluşturabilecek. Kendi hesaplarına Bitcoin yükleyebilecek olan müşteriler, Windows, Windows Phone ve Xbox platformlarında alışveriş için kullanabilecek.

Microsoft, Bitcoin ile doğrudan ödemeler yapma imkanını henüz sunmadığı gibi, Bitcoin kullanım seçeneği şu an için sadece ABD ile sınırlı.

Microsoft'un da dahil olduğu Bitcoin ekosistemi, 2014 içinde yaşanan büyük değer düşüşünün ardından sanal para biriminin tekrar güç kazanacağına işaret ediyor.

Kaynak: Al Jazeera